Ви знаходитесь:

Якість питної води в Криму неухильно погіршується, — окупаційна влада

Серпень 26, 2020 15:21 0 705
Окупаційна влада Криму не планує підвищувати якість води, що надходить жителям Сімферополя. Про це сказав генеральний директор так званого держпідприємства «Вода Криму» Володимир Баженов, повідомляють кримські ЗМІ.

За словами чиновника, щоб з кранів жителів Сімферополя не текла каламутна вода, на очисних спорудах необхідно промивати фільтри двічі на добу, а в умовах дефіциту води на окупованому півострові, це неможливо. За його словами, при 12-годинному циклі очищення фільтрів в каналізацію на добу буде скидатися по 10 тисяч кубометрів води.

«У нас на вході в очисні споруди на Петровських скелях і Партизанському водосховищі каламутність підкралася до 10 міліграм. Причому з кожним днем, з кожною годиною на якусь вихідну величину вода стає гіршою. Горизонти опускаються, чисту воду ми забираємо, а мул, який знаходиться в водосховищах, залишається. Плюс при такій температурі починається цвітіння синьо-зелених водоростей. В результаті ми маємо таку воду», — сказав Баженов.

Раніше в соціальних мережах сімферопольці неодноразово повідомляли, що в їх будинки надходить каламутна вода.

24 серпня, в Сімферополі та ще у 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня подача води повинна буде здійснюватися по годинах вранці і ввечері. 26 серпня стало відомо, що влада міста не планує вводити режим надзвичайної ситуації через дефіцит води.

Як ми повідомляли раніше, рівень води в кримських водоймах критично низький. 10 серпня Міноборони РФ і цивільна окупаційна влада запустили водогін із Тайганського водосховища в Сімферополь.

До 2014 року вода з Каховського водосховища забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді за допомогою Північно-Кримського каналу. Однак з початком окупації поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі дніпровської води в Крим можливо лише після деокупації півострова.

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашій в нашому матеріалі.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів