Ви знаходитесь:

Всім фігурантам Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили термін утримання під вартою на три місяці

Жовтень 13, 2020 15:15 0 1585
Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону продовжив утримання під вартою фігурантам Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслану Нагаєву, Руслану Месутову, Ельдару Кантімірову та Ленуру Халілову до 21 січня 2021 року.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Сторона захисту просила обрати запобіжний, який не пов'язаний з позбавленням волі. Адвокати пояснили, що їхні підзахисні не хочуть переховуватися від суду, а планують довести свою невинуватість. З усіх підсудних російською мовою виступив тільки Руслан Нагаєв. Решта говорили кримськотатарською. Суд розцінив це як відмову від виступу і перекладача вирішив не надавати.

Крім того, адвокати звернули увагу суду на те, що Ельдар Кантіміров хворий, йому необхідна медична допомога, а знаходження в СІЗО лише посилює його стан. У Руслана Месутова опухла нога, але йому теж не допомагають.

Нагадаємо, російські силовики затримали Руслана Месутова, Ельдара Кантімірова, Руслана Нагаєва та Ленура Халілова після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ РФ обвинувачує їх за ст. 205.5 КК РФ («Оганізація або участь в діяльності терористичної організації»). Слідство стосується релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Месутова і Халілова було обвинувачено за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув'язнення в колонії суворого режиму.

Кантімірова і Нагаєва обвинуватили за ч.2 ст.205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років.

Пізніше всіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»), яка передбачає до 10 років позбавлення волі.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» політв'язнями.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів