Ви знаходитесь:

Вадим Сірук

Січень 26, 2021 15:16 0 65
crimean-solidarity.org
Вадим Сірук – кримськотатарський активіст, ув’язнений за нібито участь в діяльності ісламської організації «Хізб ут-Тахрір». У лютому 2016 року співробітники ФСБ прийшли до нього з обшуком.

Вадима затримали за нібито участь в терористичній організації, пізніше йому додали обвинувачення у «спробі насильного захоплення влади в РФ». Вадим брав активну участь в громадському житті Ялти, а також в житті місцевих мусульманських громад – допомагав у проведенні ритуалів, підтримував незабезпечених членів громад, постійно підтримував безпритульну дитину (годував, навчав та організовував лікування). Після окупації Криму почав виїздити на місця проведення обшуків у активістів, був одним з перших, хто приїхав на місце викрадення Ісляма Джеппарова та Джевдета Іслямова. Вже у неволі він став батьком вдруге. У своєму листі до всіх небайдужих Вадим написав: «Поки ви нам пишете, ми знаємо, що є ті, хто ніколи не змириться з несправедливістю і злом».  

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та у більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму. 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів