Ви знаходитесь:

У Криму масово розсилають повідомлення «про неприпустимість несанкціонованих акцій» до Дня спротиву

Лютий 19, 2021 11:46 0 959
crimean-solidarity.org
Підконтрольна Росії прокуратура Криму масово розіслала застереження «про неприпустимість несанкціонованих акцій до Дня загибелі Номана Челебіджихана і Дню спротиву».

Застереження прийшли адвокатам, кримськотатарським активістам, цивільним журналістам і правозахисникам в різних районах окупованого Криму.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«На території Республіки Крим в період з 23 по 26 лютого 2021 року готуються акції екстремістського характеру», — повідомляється у кожному отриманому тексті застереження.

Цей документ було вручено адвокату Еміне Авамілєвій, учаснику протестних акцій в Москві 2019 року Рустему Хощу, жителю Бахчисарая Мустафі Абдурахманову, кореспондентам «Кримської солідарності» Нурі Абдурашитову і Мураджону Ібрагімову, активісту Ремзі Зудієву, а також постійному учаснику різних громадських і правозахисних ініціатив в Криму Зеккію Куламетову. Сьогодні про спробу доставити в прокуратуру повідомила активістка Ленора Дюльбер.

Окупаційна прокуратура Криму в застереженні вказує, що «за наявною інформацією правоохоронних органів», акції планують проводити прихильники Меджлісу кримськотатарського народу спільно з громадським об'єднанням «Кримська солідарність».

«Застереження я отримала вчора. Це вже не перше застереження, яке мені було вручено з 2014 року. Перше мені приходило, коли ми готувалися до проведення кримськотатарського національного етнографічного свята "Хидирлез". Ці застереження мають системний характер. Як тільки наближаються якісь пам'ятні дати для нашого народу ... такі ось "листи щастя" вручаються», — сказала Еміне Авамілєва.

Також адвокат додала, що, в застереженні сказано, що за інформацією окупаційних «правоохоронців», вона є одним з організаторів «несанкціонованих масових акцій». Це, за її словами, не відповідає дійсності.

«Хочу відзначити, що кримськотатарська громадськість з 2013 року щорічно проводить заходи пам'яті Номана Челебіджихана (Глава Директорії Кримської народної республіки в 1917-1918 роках, — ред.). Це презентації, літературний конкурс для учнів кримських шкіл. Але в цьому році, в зв'язку з пандемією, ми не змогли провести конкурс... Пам'ять про цю людину, яку жорстоко вбили 23 лютого (1918 року, — ред.), ніколи не зітреться у свідомості кримських татар. Тому в будь-якому випадку будуть проводиться певні заходи», — додала Еміне Авамілєва.

26 лютого в Україні відзначають День спротиву Криму російській окупації. У цей день в 2014 році перед будівлею Верховної Ради АР Крим пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Нагадаємо, 24 лютого КримSOS проведе біля посольства РФ у Києві акцію «Паростки спротиву», яка буде присвячена тим кримчанам, що чинили опір російській окупації і постраждали за це.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів