Ви знаходитесь:

Свідки захисту спростували ключові пункти обвинувачення у справі Другої бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір

Серпень 07, 2020 12:32 0 654 QirimInfo
6 серпня в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбулося судове засідання по Другій бахчисарайській групі «справи Хізб ут Тахрір», під час якого було допитано вісім свідків захисту. Про це QirimInfo повідомив адвокат Айдер Азаматов.

За його словами, одним зі свідків виступив представник Духовного управління мусульман Криму Резван Максудов. Він був координатором під час хаджу в Саудівську Аравію, в якому брали участь обвинувачені. Резван Максудов керував організованими групами паломників з Криму. Він сказав, що з обвинуваченими познайомився під час хаджу, коли вони були в одній групі. Він пояснив, що під час хаджу він не спостерігав за обвинуваченими якихось радикальних висловлювань щодо течій ісламу, сказав, що вони виконували всі канони саме традиційного ісламу.

 

«Він детально і багато розповідав про мого підзахисного — Ернеса Аметова, про те, що він виконував всі рекомендації представника Духовного управління мусульман Криму. За словами свідка, Ернес Аметов не зустрічався з якимись представниками організації Хізб ут-Тахрір. А в обвинуваченні зазначено, що Ернес Аметов отримував там якісь установки для дестабілізації ситуації в Криму, для організації пропаганди серед населення з метою повалення конституційного ладу РФ і встановлення халіфату. Свідок все це спростував. Ернес Аметов неодноразово заявляв, що не має ніякого відношення до Хізб ут-Тахрір», — сказав Айдер Азаматов.

 

Також свідок говорив, що і інші фігуранти Другої бахчисарайської групи під час хаджу виконували всі рекомендації Духовного управління мусульман Криму, не поширювали жодної літератури, використовували тільки Коран в оригіналі на арабській мові. За словами адвоката, ці свідчення свідків дуже важливі, тому що вони спростовують версію обвинувачення про те, що фігуранти справи, будучи членами і організаторами осередку Хізб ут-Тахрір, під час хаджу отримували якісь установки.

 

«Решта 7 свідків, зокрема, говорили про джерело заробітку Ернеса Аметова. За однією з версій обвинувачення Ернес Аметов отримував якусь фінансову винагороду від Марлена Асанова (також фігурант Другої бахчисарайської групи, — ред.) і, таким чином, він був залежний фінансово від Марлена Асанова і, на думку держобвинувачення, він виконував вказівки Асанова. Ця версія слідства була спростована. Свідки пояснили, що в різний період часу Ернес Аметов в Криму працював за різними напрямками бізнесу. Він продавав сувеніри, займався інтернет-провайдерством, працював фотографом. Він не був залежний від когось. Ці факти були дуже важливі. Всі свідки дали позитивну характеристику всім фігурантам справи, заявивши про їхню доброчесність та законослухняність», — сказав захисник.

 

Також Айдер Азаматов нагадав, що раніше захист допитував незалежного експерта-лінгвіста Олену Новожилову, яка показала, що та експертиза, на яку посилається обвинувачення, була проведена з численними порушеннями. За словами експерта, лінгвісти, які досліджували розмови обвинувачених, часто виходили за межі своєї компетенції. За її словами, питання релігії і психології не входять в компетенцію лінгвіста. Однак лінгвісти, які проводили експертизу у справі, давали свою оцінку з цих питань.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року ФСБ увірвалася в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.

Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».

На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод. 

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів