Ви знаходитесь:

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 10 – 16 квітня

Квітень 17, 2017 10:55 0 2225 QirimInfo
Обшуки у кримських татар в Бахчисараї, голодування Руслана Зейтуллаєва, допит Ільмі Умерова по «справі Чійзога».

Фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт до 11 травня

9 квітня. Київський райсуд Сімферополя продовжив арешт всім фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на місяць – до 11 травня. Суд мотивував рішення тим, що заарештовані є «політичними в'язнями, через це їх випускати не можна, тому що їм сприятимуть у втечі». Після 12 травня клопотання про продовження арешту розглядатиме Верховний суд Криму.

 

Міжнародний суд ООН винесе рішення про тимчасові заходи у справі України проти Росії 19 квітня

10 квітня. Міжнародний суд ООН в Гаазі повідомив, що 19 квітня буде винесено рішення про тимчасові заходи щодо позову України проти Росії. Усні дебати пройшли в Гаазі на початку березня 2017.

 

Знесення торгових павільйонів на Центральному ринку Сімферополя

11 квітня. Влада Сімферополя почала знесення мікроринку на Козлова. Територію навколо мікроринку було обгороджено, оточено співробітниками поліції о 4:00. Знесення торгових павільйонів здійснювало більше десяти одиниць техніки.

 

Українські дипломати не можуть потрапити на зустріч з Русланом Зейтуллаєвим

11 квітня. Українських дипломатів не допускають до оголосишого голодування фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаева. Жодну з вимог політв'язня не було виконано.

 

Обшуки у кримських татар в Бахчисараї

13 квітня. У Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Мідата Муждабаєва. Їх затримали, доставили в місцевий відділ поліції і пред'явили звинувачення за статтею 20.3 КоАП РФ. У МВС РФ по Криму вчорашні події назвали «плановими заходами, спрямованими на виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації». У будинку Мустафаєва між людьми і силовиками виник конфлікт. Як повідомляють очевидці, силовики застосували кийки і стріляли в повітря. В результаті затримали п'ятьох кримських татар.

 

Суд допитав Ільмі Умерова по «справі Чійзога»

13 квітня. В ході чергового судового засідання суд по «справі Ахтема Чийгоза» допитав Ільмі Умерова. На мітингу 26 лютого Ільмі Умеров бачив Ахтема Чийгоза. Умеров в черговий раз підтвердив слова свідків захисту про те, що Чийгоз жестами заспокоював людей.

 

Стан Зейтуллаєва значно погіршився

14 квітня. Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Руслан Зейтуллаєв за десять днів голодування втратив більше шести кілограм. Адвокат Еміль Курбедінов заявив, що стан Зейтуллаева значно погіршився. Стоячи говорити Руслан Зейтуллаєв вже не може.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів