Ви знаходитесь:

Рустем Шейхалієв

Січень 27, 2021 13:13 0 64
Рустем Шейхалієв – стример і журналіст ініціативи «Кримська солідарність», яка підтримує кримських політв’язнів та їхні родини. Рустем мав улюблену справу – невеличку овочеву крамницю, але попри зайнятість, постійно був на судових процесах за політично вмотивованими справами, знімав на відео сім’ї політв'язнів і стрімив «ростовські суди».

Він люблячий батько трьох дітей, турботливий чоловік, людина, яка ніколи не залишалася осторонь від проблем своїх співвітчизників. 

Його затримали під час масових обшуків 27 березня 2019 року за підозрою в тероризмі (ст. 205.5 КК РФ) за нібито причетність до діяльності забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір» разом із 22-ма іншими кримськотатарськими активістами. З 27 березня 2019 Рустем Шейхалієв знаходиться в ув’язненні. 

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів