Ви знаходитесь:

Руслан Зейтуллаєв

Січень 27, 2021 15:44 0 68
ukrinform.ua
Руслан Зейтуллаєв – один з найперших активістів, засуджених за нібито участь у діяльності ісламської організації «Хізб ут-Тахрір». Займався правозахисною діяльністю. У січні 2015 року до нього додому увірвалися силовики.

Його затримання пояснили тим, що він нібито організував терористичне угрупування. Його дружину змушували свідчити проти Руслана, погрожуючи заарештувати і її, а дітей віддати до дитбудинку. Її разом із трьома доньками на «суд» не впустили – вони чекали на нього в коридорі, аби мати змогу хоча б побачити Руслана. З його доньками працювали психологи. Руслан ув’язнений у Башкорстані (Росія) до 2030 року. У своєму виступі перед оголошенням «вироку» Руслан сказав: «Я не розраховую на справедливість суду – це я вам кажу відразу. Цей суд буде необ’єктивним».  

 «Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму. 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів