Ви знаходитесь:

Росія порушує права дітей у Криму - посол України в ООН

Червень 24, 2020 18:38 0 408
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на відкритих дебатах у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй повідомив, що Росія порушує права дітей в окупованому Криму.

Він сказав, що за станом на 2014 рік на території Криму знаходилося 4900 дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування. Посол наголосив, що Росія незаконно надала їм своє громадянство і, порушуючи міжнародне право, вивозить їх з Криму. Також Сергій Кислиця нагадав про дітей кримських політв'язнів.

«Близько 200 кримських дітей (в основному кримських татар) на даний час частково залишаються без піклування через тюремне ув'язнення їхніх батьків за політичними мотивами. У той час, як їхні батьки утримуються під вартою, їх переміщують за тисячі кілометрів від дому, а вдома їх родини піддають жорстоким обшукам, діти піддаються психологічним травам в результаті появи в їхньому будинку озброєних людей у ​​формі, арештів і тюремного ув'язнення членів їхніх сімей», — сказав український посол.

Також Сергій Кислиця додав, що українські громадяни шкільного віку піддаються «військово-патріотичній російській освіті» в поєднанні з пропагандою ненависті і ненависницьких висловлювань. Посол нагадав про існування такі воєнізовані рухи як «Юнармія» і спеціальні військові класи, куди зараховують дітей.

«Вони готуються вести війну», — підсумував представник України в ООН.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів