Ви знаходитесь:

П'ять важливих новин про Крим. Дайджест 30 квітня — 6 травня

Травень 06, 2016 16:09 0 2354 QirimInfo
Дайджест недели
Підготовка до вшанування пам'яті жертв геноциду, масові затримання мусульман в Криму, портрети Сталіна в Севастополі та інші важливі новини минулого тижня.

Абітурієнтам з окупованих територій упростили правила вступу

5 травня. Випускникам із зони АТО і окупованого Криму дадуть можливість вступати до вищих навчальних закладів за результатами іспитів, повідомила під час засідання уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Але це правило стосується тільки тих вишів, які евакуйовані із зони АТО або знаходяться на території Донбасу.

 

Севастополь «прикрасили» портретами Сталіна

5 травня. У Севастополі з'явилося кілька білбордів із зображенням портрета Йосипа Сталіна. Крім привітань ветеранів з наступаючим святом Перемоги у Другій світовій війні, дані плакати паралельно виконують роль агітаційних плакатів КПРФ напередодні виборів.

 

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу вшанують на державному рівні

6 травня. Уряд затвердив план заходів до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Планом заходів передбачено проведення 18 травня у столиці на Майдані Незалежності мітингу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, вечора-реквієму у Національній опері України імені Тараса Шевченка, а також тематичних виставок та кінопоказів.

 

Платформа пам'яті і совісті закликає Європу активніше захищати Меджліс

6 травня.  Платформа європейської пам'яті та совісті написала листа лідерам ЄС, президентам Єврокомісії, Парламенту та Ради Європи, а також Генеральному секретарю Ради Європи, в якому закликає вжити більш жорстких заходів щодо захисту Меджлісу кримськотатарського народу, оголошеного поза законом Міністерством юстиції Російської Федерації, а згодом «Верховним судом» в окупованому Криму. 

 

У кримській мечеті відбулось масове затримання прихожан

6 травня. З мечеті в Сімферопольському районі після молитви озброєні люди відвезли більше 100 мусульман у невідомому напрямку. Незабаром людей випустили з автобусів, але всіх мусульман зобов'язали з'явитись до відділення поліції.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів