Ви знаходитесь:

Порушення законів війни: Фонд Джорджа Клуні опублікував звіт про суд над другою Бахчисарайською групою «справи Хізб ут-Тахрір»

Квітень 28, 2021 14:36 0 1123
Фонд Клуні «За справедливість», заснований голлівудським актором Джорджем Клуні та його дружиною Амаль Клуні, опублікував звіт «Російська Федерація проти Сервера Мустафаєва та інших».

Звіт було підготовлено організацією Human Rights Embassy, ​​яка провела аналіз і оцінку другої Бахчисарайської «справи Хізб ут Тахрір»

Повідомляється, що правозахисники спостерігали за проведенням судового розгляду по цій справі з 15 листопада 2019 року по 16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді РФ, в рамках ініціативи «TrialWatch» Фонду Клуні.

Нагадаємо, 16 вересня Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив сімох фігурантів цієї справи до великих термінів ув'язнення в колонії суворого режиму: Марлена Асанова засудили до 19 років позбавлення волі, Мемета Белялова — до 18, Тимура Ібрагімова — до 17, Сейрана Салієва — до 16, Сервера Мустафаєва — до 14, Сервера Зекір’яєва та Едема Смаїлова — до 13 років. Восьмого фігуранта справи, Ернеса Аметова, визнали невинуватим і звільнили в залі суду.

Автори звіту закликали звільнити ув'язнених по цій справі, оскільки її було проведено з кричущими порушеннями прав людини і міжнародного права.

«Судовий розгляд справи за обвинуваченням цих осіб був пов'язаний з порушенням їхнього права на справедливий суд та інших прав людини, включаючи право на презумпцію невинуватості, право на участь в судовому розгляді і свій захист в ньому, право на виклик і допит свідків, а також право на свободу від незаконного та свавільного затримання. З огляду на ці порушення, Військовий апеляційний суд м. Власіха повинен скасувати вирок щодо вищевказаних осіб та видати постанову про їхнє негайне звільнення», — сказано в тексті звіту.

Також в доповіді зазначено, що РФ взагалі не мала права судити фігурантів другої Бахчисарайської справи, оскільки звинувачення проти них повинні були висуватися в рамках українського законодавства, яке не забороняє діяльність організації «Хізб ут-Тахрір».

«Кримський півострів юридично залишається українською територією, що знаходиться під російською окупацією ... російська влада порушила вимоги Четвертої Женевської конвенції, висунувши проти Мустафаєва і його співвідповідачів звинувачення в рамках російського кримінального законодавства, і піддали їх розгляду в російському суді. Згідно зі Статтею 64 Четвертої Женевської конвенції, влада РФ була зобов'язана застосовувати до підсудних українське право і розглядати їхню справу в українському суді», — йдеться у доповіді.

Правозахисники зазначили, що з самого початку кримінальні обвинувачення на адресу фігурантів цієї справи представляли собою порушення фундаментальних положень міжнародного гуманітарного права та законів війни.

З повним текстом доповіді Ви можете ознайомитися тут.

Нагадаємо, Фонд Клуні «За справедливість», розкритикував незаконний вирок фігурантам другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» після його винесення.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів