Ви знаходитесь:

Екс-співробітник МВС, який перейшов на бік окупантів, розповів нові подробиці анексії Криму

Квітень 25, 2016 12:59 0 2726 QirimInfo
Володимир Мерцалов розповів, як відбувалося захоплення аеропорту в Сімферополі, військової частини в Феодосії, і як йому доводилося «вмикати дурня», пояснюючи присутність російських військових на півострові.

Колишній співробітник Міністерства внутрішніх справ України Володимир Мерцалов, який перейшов на бік окупанта, розповів в інтерв'ю «Новій Газеті» подробиці захоплення Криму російськими військовими.

Так, за словами Мерцалова, він очолював так зване «ополчення» під час захоплення аеропорту в Сімферополі.

«27 лютого моя рота здійснювала захоплення аеропорту Сімферополя. Коли ми оточили аеропорт, до мене підбіг хлопець, як я дізнався згодом, це був Ігор Стрєлков. «Володя, протримайтесь ще трошки. З Севастополя їде підкріплення», — говорив він мені. Я зовні зберігаю холоднокровність, а сам думаю, що байкери їдуть — ну а хто ще до нас може приїхати?», — розповів Мерцалов.

Через півгодини до аеропорту під'їхали 10 вантажівок з російськими військовими без номерів і розпізнавальних знаків.

«З машини вискочили бійці у «важкому», з сучасною зброєю — оптичні приціли, всі справи. Я підійшов до їх командира, підполковника, представився: «Мерцалов, командир четвертої роти!», — і розплакався. Мені спочатку здалося, що це спецназ ГРУ, а потім з'ясувалося, що це десантники. Вони потім допомагали нам при захопленні Держради і Ради міністрів», — розповів він.

Вранці, коли зарубіжні та українські телеканали почали показувати сюжети про «зелених чоловічків», Мерцалов продовжував всіляко спростовувати, що це російські військові.

«Ну мене допитували: «Це російські війська?» А я відмахувався: «Я звідки знаю? Я ж не експерт. Розпізнавальних знаків у них немає. А те, що у них автомати Калашникова — так півсвіту з ними ходить». «Загалом, дурня довелося вмикати», — розповів він.

Мерцалов також поділився подробицями щодо захоплення військової частини у Феодосії.

«Я штурмував її у складі російських десантників, на територію частини в'їжджали БТРи. Але тут все було зрозуміло — офіцерський склад проходив підготовку в США. Це не вигадка заради пропаганди — в Криму це прекрасно знали всі, хто так чи інакше стикався з військовою службою. Контрактники всі були місцеві, тому їх навіть не чіпали. А командування пом'яли, людей з 12 їх було. За наказом з центру ми їх всіх відпустили», — сказав він.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів