Ви знаходитесь:

Осман Сейтумеров

Січень 29, 2021 17:23 0 86
crimea.suspilne.media
Осман Сейтумеров народився 1992 року в Криму, в місті Бахчисарай, куди його батьки переїхали з його старшим братом, Сейтумером, з Узбекистану в 1989 році.

У 2009 році закінчив школу і вступив до Кримський інженерно-педагогічного університету на факультет «Експлуатації і ремонту міського транспорту». В тому ж році Осман влаштувався в етно-кафе «Салачик» офіціантом. У зв'язку з закриттям кафе (за рішенням де-факто суду, після арешту власника кафе, Марлена (Сулеймана) Асанова, в 2017 році), працював водієм таксі і ремонтував машини. 

Після того як в окупованому Криму почалися системні переслідування кримських татар,  Осман став підтримувати сім'ї політв'язнів, робив передачі, відвідував судові засідання в рамках політично мотивованих кримінальних справ. 

11 березня 2020 року співробітники ФСБ провели масові обшуки в Бахчисараї і Бахчисарайському районі. В родині Сейтумерових обшуки проходили у братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, а також у їхнього дядька Рустема Сейтмеметова. Всі вони були затримані, а 12 березня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у зв’язку з підозрою в участі в забороненій в Російській Федерації  політичній організації Хізб ут-Тахрір  (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ «Участь в діяльності терористичної організації»). Активістам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років. 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів