Ви знаходитесь:

КримSOS випустила календар, який присвячено ув'язненим і викраденим в окупованому Криму

Липень 27, 2020 10:00 0 1364 QirimInfo
Громадська організація КримSOS в рамках кампанії «Find & Free» випустила спеціальний календар, присвячений викраденим і політв'язням на території окупованого Криму. Календар виконано в нестандартному хронологічному порядку. Він починається з травня, оскільки саме в травні 2016 року стартувала кампанія КримSOS, спрямована на висвітлення інформації про жертви насильницьких зникнень і їх пошук, після викрадення кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова. У кожному місяці календаря вказано дні, коли в Криму були викрадені або заарештовані люди. Всього в календар внесено 96 політв'язнів і 15 жертв насильницьких зникнень, чия доля досі невідома.

За словами аналітика організації КримSOS Євгенія Ярошенко, якби на півострові окупаційною владою РФ дотримувалися основоположні стандарти в сфері прав людини, то ці люди залишилися б на волі.

«Мета цього календаря - нагадати українському суспільству, цивілізованому світу, що в Криму досі зникають люди, їхня доля досі невідома і що за гратами перебувають майже 100 людей в рамках політичного переслідування російською окупаційною  владою. Правозахисна спільнота робить все можливе для їхнього звільнення і повернення додому», — сказав Євгеній Ярошенко.

Ці календарі буде поширено серед громадських організацій, державних органів і дипломатичних представництв України.

Також ви можете скачати календар в форматі PDF тут

Кампанія «Find & Free» — це ініціатива, яка була запущена організацією КримSOS як реакція на випадки насильницьких зникнень людей в окупованому Криму. Поштовхом до старту цієї кампанії стало викрадення кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова 24 травня 2016 року в Бахчисараї. Камери спостереження зафіксували момент злочину: Ервіна затягли в машину люди в формі співробітників ДПС і відвезли в невідомому напрямку. З моменту перших випадків насильницьких зникнень людей в Криму окупаційною владою РФ ефективного розслідування не проводилося.

 
Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів