Ви знаходитесь:

Емір-Усеїн Куку

Січень 29, 2021 00:01 0 76
Емір-Усеїн Куку – кримський правозахисник, член Кримської контактної групи з прав людини (організація, яка займається розшуком зниклих активістів та юридичним захистом незаконно ув’язнених). Він розпочав правозахисну діяльність ще за СРСР, коли відстоював права кримських татар.

Під час окупації Криму активно брав участь у протестних акціях та мітингах. У 2015 році ФСБ спробували завербувати його як інформатора – у нього вдома влаштували обшук, затим вивезли на допит. На допиті, після того як Емір-Усеїн відмовився співпрацювати з окупантами, його серйозно побили. Рік потому, в лютому 2016 року, в нього вдома був проведений ще один обшук, а його затримали за нібито участь в діяльності ісламської організації «Хізб ут-Тахрір»; пізніше до обвинувачення додалася ще стаття за «замах на насильне захоплення влади». Після арешту співробітники ФСБ почали тиск на 9-річного сина Еміра-Усеїна. В неволі він оголошував голодування, яке тримав 24 дні і припинив через критичне погіршення стану здоров’я.  

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів