Ви знаходитесь:

Ельдар Кантимиров

Січень 29, 2021 13:21 0 76
crimean-solidarity.org
Ельдар Кантимиров народився 10 липня 1980 року в місті Бегавад Узбецької РСР. У 1992 році його сім'я змогла повернутися до Криму.  У шкільні роки Ельдар був чемпіоном Криму, а також призером чемпіонату України (друге місце) з боксу.

Після закінчення школи Ельдар вступив до Київського Ісламського університету. Завдяки успіхам у навчанні, в 2001 році отримав право на проходження практики в університеті Аль-Азхар, Єгипет. За освітою Ельдар Кантимиров — арабіст. До арешту він продовжував вивчати Іслам. Мав невеликий бізнес в сфері торгівлі сувенірами. 

З 2014 року Ельдар почав займатися громадською діяльністю – відвідував судові засідання і обшуки за політично вмотивованими справами, організовував дитячі свята.

У 2017 році Ельдар Кантимиров вийшов на одиночний пікет з плакатом «Кримські татари – не терористи», протестуючи проти утисків за національною і релігійною ознакою. Був затриманий і притягнутий до адміністративної відповідальності – штрафу в розмірі 10.000 рублів – за «порушення встановленого порядку пікетування» (ч. 5 ст. 20.2 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ). 

У листопаді 2017 року вдома у Ельдара Кантимирова пройшов перший обшук. До обшуку були залучені ОМОН і спецназ. У Кантимирова була вилучена вся електронна техніка, але жодних обвинувачень йому висунуто не було. За інформацією платформи «Кримська солідарність», згодом до нього неодноразово приходили представники правоохоронних органів, «здійснюючи моральний тиск», йому «надходили погрози і натяки покинути територію Криму». Однак Ельдар Кантимиров не припинив свою громадську діяльність. Він почав організовувати дитячі свята в Алуштинському і Сімферопольському регіонах. Останнє свято провів безпосередньо за день до свого затримання – 8 червня 2019 року, в селі Кутузівка міста Алушта. Кантимирову надходили погрози з боку прокуратури та адміністрації міста Алушта, в зв'язку з тим, що свято не узгоджений з муфтіятом Криму. 

10 червня 2019 року в Криму пройшло 8 обшуків в Алуштинському і Білогірському районах Криму, в результаті яких були арештовані 8 кримських татар, серед яких, Ельдар Кантимиров. Всіх їх підозрюють в членстві в забороненій в Росії політичної організації Хізб ут-Тахрір (ст. 205.5 КК РФ «Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації»).

Вдома на нього чекають дружина і четверо дітей.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів