Ви знаходитесь:

Дмитро Штибліков

Січень 28, 2021 17:51 0 52
Дмитро Штибліков — громадянин України і Росії, житель Севастополя. Штибліков закінчив Київське вище загальновійськове командне училище за спеціальністю «командир розвідувального підрозділу» і військово-дипломатичний інститут при Національній академії оборони України за спеціальністю «магістр військового управління в міжнародних відносинах». 

Після навчання служив командиром розвідувальних підрозділів військово-морських сил (ВМС) України в Криму. З 2003 року керівник міжнародних програм української громадської організації «Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону ”Номос”», до березня 2014 р. заступник головного редактора журналу «Чорноморська безпека», після початку окупації Криму працював в структурах Міноборони РФ цивільним фахівцем. Був затриманий разом з Олексієм Бессарабовим та Володимиром Дудкою 9 листопада 2016 року в Севастополі у справі про так званих «кримських диверсантів». За версією ФСБ, затримані з метою підриву обороноздатності та безпеки РФ, готувалися здійснити вибухи і інші диверсійні дії на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення в Севастополі за завданням воєнної розвідки України. За заявами української влади, затримані не мають відношення до військової розвідки Міноборони України, звільнилися з військової служби в запас задовго до окупації Криму Росією. 

У перші дні після затримання, коли всі троє зізналися, до них не були допущені ні адвокати за угодою, найняті близькими родичами, ні самі рідні. Місце утримання заарештованих приховувалося. 16 листопада 2017 року так званий Севастопольський міський суд засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму і до штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за звинуваченням в підготовці диверсії в складі організованої групи та незаконному зберіганні саморобних вибухових пристроїв. (Ч. 1 ст. 30, п. "А" ч. 2 ст. 281 і ч. 3. ст. 222.1).

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів