Ви знаходитесь:

Айдер Саледінов

Січень 29, 2021 12:13 0 52
memohrc.org
Айдер Саледінов – кримський політв’язень, засуджений за нібито участь у діяльності терористичної організації. В жовтні 2016 року, після масових обшуків, Айдера затримали силовики.

Айдера та кількох інших мусульман, які щойно повернулися з паломництва до Мекки, обвинуватили у причетності до ісламської організації «Хізб ут-Тахрір».

Його арешт подовжувався 11 разів. Його незаконно змушували пройти психіатричну експертизу. За 2 місяці після затримання стало відомо, що до Айдера застосовували тортури. «Суд» над ним незаконно проходив у закритому режимі. Попри заяви родичів, відкритого судочинства над Айдером так і не відбулось.  

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів