Ви знаходитесь:

Всім фігурантам Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили запобіжний захід на три місяці

Жовтень 12, 2020 16:30 0 1599
Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону продовжив утримання під вартою фігурантам Білогірської «справи Хізб ут-Тахрір» Айдеру Джеппарову, Різі і Енверу Омеровим до 15 січня 2021 року

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Перш, ніж клопотати про продовження утримання під вартою, прокурор Євген Колпіков перерахував раніше оголошені документи, що характеризують особистості підсудних. Всі характеристики були позитивними, а документи підтверджували наявність у фігурантів постійної роботи, місця проживання і малолітніх дітей на утриманні. Після цього він запросив продовжити утримання в СІЗО на три місяці, до січня 2021 року мотивувавши це минулими підставами — можливістю сховатися від суду і пошкодити доказам.

Сторона захисту просила обрати запобіжний, не пов'язаний з позбавленням волі. Адвокати пояснили, що їхні підзахисні не хочуть ховатися від суду, а навпаки планують довести свою повну невинуватість. Крім того, Енвер Омеров хворий, йому необхідно оперативне хірургічне втручання, а знаходження в СІЗО лише посилює його стан.

Однак суд задовольнив клопотання прокурора в повному обсязі.

Нагадаємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі Криму російські силовики заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий по дорозі на судове засідання в Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і муедзін селища Зуя — Айдер Джаппаров.

Енвера Омерова звинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, всіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів