Ви знаходитесь:

Російський суд залишив під вартою політв'язнів Акіма Бекірова і Асана Янікова

Червень 30, 2020 17:02 0 307 Qiriminfo
29 червня, третій апеляційний суд загальної інстанції в м.Сочі залишив під вартою фігурантів другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Акіма Бекірова і Асана Янікова, відхиливши їхню апеляцію. Політв'язні залишаться в СІЗО до 14 вересня 2020 року.

 Про це QirimInfo повідомив адвокат кіма Бекірова Сіяр Паніч.

«Була розглянута моя апеляційна скарга і апеляційна скарга підзахисного Бекірова Акіма на постанову Ростовського обласного суду на продовження запобіжного заходу на 17 місяців 19 діб ... Ми просили скасувати запобіжний захід, оскільки термін (його перебування в СІЗО - ред.) - більше 12 місяців. Кримінально-процесуальний кодекс вимагає тільки у виняткових випадках утримувати в СІЗО людину більше 12 місяців. Тут винятковості немає. Вони обґрунтовують це тільки великим обсягом справи. Але суд визнав законним рішення Ростовського обласного суду», — сказав адвокат Сіяр Паніч.

В судовому засіданні була оголошена тільки резолютивна частина, саме рішення з мотивувальною частиною буде отримано адвокатами поштою.

Також, Сіяр Паніч сказав, що його підзахисний скаржиться на умови утримання в СІЗО.

«Порушення є. Це відсутність вентиляції належної. Дуже душно, дихати нічим в тій кімнаті, де був відеоконференцзв'язок, а в камері — тим більш. Відсутність питної води. Як би вода є, але вона непридатна для пиття, вона сильно хлорована», — додав адвокат.

За словами Сіяр Панича, він неодноразово писав у Федеральну службу виконання покарань РФ про незадовільні умови утримання свого підзахисного під вартою, проте реакції влади на це не було.

Нагадаємо, фігуранти 2-ї сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Акім Бекіров і Асан Яніков знаходяться під вартою з 27 березня 2019 року. Окупаційна влада звинувачує їх за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації», до 20 років позбавлення волі), ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади», до 10 років позбавлення волі). Своєї провини вони не визнають.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів