Ви знаходитесь:

«Суд» не змінив запобіжний захід політв'язневі Гафарову: він просить ДУМК направити в СІЗО представника для оцінки умов утримання незаконно обвинувачених в тероризмі кримських татар

Січень 17, 2020 09:04 0 1501 QirimInfo
У четвер, 16 грудня «Верховний суд» окупантів в Криму залишив у силі рішення про продовження запобіжного заходу щодо, незаконно обвинуваченого РФ у тероризмі, кримського татарина Гафарова Джеміля. Тяжкохворий політв'язень залишається без медичної допомоги в СІЗО.

За словами адовкатки Еміне Авамілєвої, яка тимчасово представляла сторону захисту політв'язня Гафарова замість адвоката Рифата Яхина, всі клопотання «судом» були відхилені.

«Зокрема, ми просили суд оголосити засідання відкритим. Також суд відхилив прохання про присутність близьких, подружжя та дочки, на оголошенні рішення», - сказала Авамілева в коментарі для QirimInfo.

За словами адвоката, головним акцентом  захисту є важкий стан здоров'я політв'язня, а саме хвороба нирок 3 стадії. Його перебування в СІЗО, при необхідності постійного медобстеження, вкрай не допустимо.

Вона додала, що на засіданні Гафаров вказав на те що міститься в спецблоці, де не може навіть робити намаз. Він звернувся до окупаційного Духовному управлінню мусульман Криму з проханням відвідати його і оцінити умови утримання.

Адвокат підкреслила, що 10 місяців в СІЗО негативно відбилися на стані здоров'я політв'язня Гафарова і найближчим часом в судовому порядку буде розглядатися скарга щодо бездіяльності адміністрації слідчого ізолятора на скарги про стан здоров'я політв'язня і ненадання йому медичної допомоги.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів