Ви знаходитесь:

«Проведення незаконної місіонерської діяльності»: силовики окупантів порушили адміністративну справу стосовно імама кримської мечеті

Січень 15, 2020 10:29 0 1392 QirimInfo
У середу, 15 січня в «Мировому суді» Київського району м. Сімферополь відбудеться розгляд адміністративної справи щодо імама Расима Дервиша, якому силовики окупантів закидають нібито «проведення незаконної місіонерської діяльності», на підставі стандартної для імама п'ятничної проповіді і намазу.

«Під час проведення молитви 3 грудня 2019 року по вул. Мокроусова до мечеті увійшов невідомий чоловік, трохи постояв і вийшов. Після того, як молитва закінчилася все парафіяни вийшли на вулицю, там уже стояли співробітники ФСБ, МНС. Вони закидають імаму мечеті Расіму Дервішеву адміністративне правопорушення за незаконну місіонерську діяльність», - розповів адвокат Айдер Азаматов передають активісти ГО «Кримська солідарність»

За інформацією адвоката, справа була порушена на підставі стандартної для імама п'ятничної проповіді та намазу.

«Зняли його на камеру і тепер закидають імаму адміністративне правопорушення. Не можна вважати проведення намазу місіонерською діяльністю. Я вважаю, що таким чином просто хочуть чинити тиск на імама. Імам сказав, що це були звичайні прихожани мечеті та проводити свою «місіонерську діяльність» тут нема для кого. Сьогодні о 14:30 відбудеться судове засідання по даній справі у Мировому суді, ділянка 7 Київського району Сімферополя по вулиці Київській 55/2 », - додав Азаматов.

Активісти нагадали, що аналогічну адміністративну справу було відкрито Міровим судом м. Сімферополя проти А.Ш. Кантемирова - імама мечеті «Салгір Баба» (с. Зарічне Сімферопольського району) по ст. 5.26, ч.4 КпАП РФ («Здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об'єднання»).

Проте 28 серпня 2019 року суддею Чумаченко було винесено ухвалу про повернення матеріалів даної справи посадовій особі, що складала протокол.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів