Ви знаходитесь:

Звернення КримSOS щодо обшуків і затримань активістів кримських татар

Травень 21, 2018 13:17 0 2546
21 травня 2018 року, вдома у активіста громадського об’єднання “Кримська солідарність” Сервера Мустафаєва (м. Бахчисарай, вул. Будівельна 32) і активіста Едема Смаілова (с. Долинне, вул. Підгорна, 4а) співробітниками російської поліції в Криму, а також «Центру з протидії екстремізму» та ФСБ був проведений обшук.

Російські засоби масової інформації, ще до пред’яви активістам звинувачення і під час проведення обшуку, сповістили про затримання в Криму членів забороненої в РФ організації Хізб ут-Тахрір, а також про те, що затриманим інкримінується ст. 205.5 ч.2 Кримінального кодексу РФ “Участь в діяльності терористичної організації”.

На момент проведення обшуку в житлі С. Мустафаєва, туди був недопущений адвокат активіста Еміль Курбедінов. У дворі будинку, де проводився обшук, знаходився автомобіль марки Volkswagen без номерних знаків. Після обшуку Мустафаєва вивезли в Управління ФСБ в Сімферополі.

В житлі Едема Смаілова силовики заблокували трьох дітей. Їхню мати в будівлю допущено не було. Адвокатові Айдеру Азаматову, який прибув на місце проведення обшуку – до дому Е. Смаілова, – було відмовлено в можливості надати юридичну допомогу.

Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова включають в справу Хізб ут-Тахрір, другу Бахчисарайську групу із раніше заарештованими Марленом Асановим, Сейраном Салієвим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекер’яєвим, Меметом Беляловим і Ернестом Аметовим.

Ми вимагаємо від владних структур Російської Федерації і окупаційної влади в Криму:

  • негайно звільнити Сервера Мустафаєва та Едема Смаілова, представників громадського об’єднання “Кримська солідарність”;
  • провести оперативне ефективне і неупереджене розслідування незаконного затримання і будь-яких проявів фізичного насилля стосовно активістів в Криму;
  • забезпечити притягнення винних до відповідальності, а також ужити заходів для запобігання подібних нападів у майбутньому;
  • звільнити затриманих та припинити переслідування кримських татар, кримських мусульман, включно із адміністративними арештами, кримінальними обвинуваченнями, конфіскацією майна та іншими репресіями.

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів