Ви знаходитесь:

Правозахисники виступили із заявою з приводу голодування Зейтуллаєва

Квітень 19, 2017 16:38 0 1162 QirimInfo
Провідні правозахисники та громадські активісти звернулися до міжнародних організацій, української влади та громадськості.

Провідні українські правозахисники та активістські організації звернулися до міжнародних організацій, української влади та громадськості щодо справи політичного в’язня Руслана Зейтуллаєва.

Руслан Зейтуллаєв – фігурант «справи Хізб ут-Тахрір».

4 квітня 2017 року Руслан Зуйтуллаєв оголосив безстрокове голодування і висунув ряд вимог:
- зупинення переслідування кримських татар в Криму;
- допуск до нього українського консула;
- передача його Україні.

«У зв’язку із оголошеним Русланом два тижні тому голодуванням є підстави вважати, що його життя та здоров’я перебуває в небезпеці. Просимо Вас посприяти тому, аби мінімізувати ці ризики», – йдеться в зверненні.

Станом на сьогодні Руслан Зейтуллаєв вживає лише воду. Жодна з вимог Руслана Зейтуллаєва не була виконана.

«Ми вкрай стривожені як станом Руслана, так і відсутністю серйозного резонансу та належної реакції на його голодування, а також на стрімко зростаючий список кримських татар, яких ув’язнюють із політичних мотивів у Криму, позбавляючи права на свободу віросповідання», – заявили активісти.

Лідер кримскотатарсого народу Мустафа Джемілєв в коментарі QHA закликав Руслана Зейтуллаєва припинити голодування, тому що на думку Джемілєва Зейтуллаєв вже привернув увагу до беззаконня в РФ.

«Звичайно, голодування, в першу чергу, спрямована на те, щоб привернути увагу до беззаконня, яке твориться особисто щодо нього на тлі певної проблеми. По-моєму, Зейтуллаєв дечого домігся – про нього стало відомо. Але ця голодовка направлена на пробудження совісті, а совісті в тій країні, яка називається Росією, принаймні, у керівництва, немає. Тому тримати голодування треба до певної межі, гинути там не треба», – сказав Мустафа Джемілєв.

Зейтуллаєва засудили за частиною другою статті 205.5 КК РФ, як учасника терористичної організації, а тепер судять за частиною першою цієї ж статті – як організатора. Йому загрожує від 15 до 20 років позбавлення волі.

Разом із Зейтуллаєвим за так званою севастопольською «справою Хізб ут-Тахрір» були засуджені Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Прімов. Всі троє отримали по п'ять років в'язниці як учасники терористичної організації.

Адвакат Зейтуллаєва Еміль Курбедінов впевнений, що його підзахисному неминуче посилять вирок.

В свою чергу, свідки по справі Руслана Зейтуллаєва неодноразово плутались у показаннях, а один зі свідків заявив про тиск з боку слідства під час дачі показань.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/2oItzJW

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів