Ви знаходитесь:

18 серпня відбудеться брифінг «Коронавірус, Крим та карантин: наслідки обмежень перетину КПВВ з Кримом»

Серпень 17, 2020 15:21 0 1259 QirimInfo
18 серпня о 12.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться брифінг «Коронавірус, Крим та карантин: наслідки обмежень перетину КПВВ з Кримом». Організатори — КримSOS, Українська Гельсінська спілка з прав людини і Кримська правозахисна група.

9 серпня 2020 року було тимчасово обмежено перетин КПВВ на адміністративній межі із окупованим Кримом. Обмеження були введені в дію Розпорядженням Уряду № 979-р. Уряд пояснює цей крок заходами боротьби з розповсюдженням COVID-19. Безперешкодно проїхати в Крим з материка зараз можуть ті, чиє місце проживання зареєстроване в Криму. Так само особи, зареєстровані на підконтрольній території, можуть виїхати з АР Крим на материк. Крім того, право на проїзд в Крим/на материк дають так звані гуманітарні підстави, проте що саме слід розуміти під гуманітарними підставами, в законодавстві не конкретизовано.  Через раптове та неочікуване припинення роботи КПВВ, відсутність чітких правил їхньої роботи в цей період та вичерпних роз’яснень щодо їхнього застосування, громадські організації, які надають правову допомогу з питань тимчасової окупації, отримують численні звернення щодо перетину адміністративної межі.

Під час брифінгу, учасники розкажуть про те, які рішення було прийнято протягом тижня, в яких умовах опинилися мешканці Криму, які категорії найбільш постраждали від такого рішення. Також, правозахисники нададуть рекомендації Уряду для вирішення нагальних проблем перетину адмінкордону з Кримом та захисту їх прав.

Спікери:

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи;

Ольга Куришко, координатор КримSOS;

Анна Рассамахіна, координатор кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів