Ви знаходитесь:

«Верховний суд Криму» продовжив термін арешту вісьмом фігурантам другої Сімферопольсько «справи Хізб ут-Тахрір» на 3 місяці

Вересень 11, 2020 13:46 0 1559 QirimInfo
10 вересня 2020 року підконтрольний РФ Верховний суд Криму продовжив утримання під вартою до 15 грудня 2020 року фігурантам другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Джемілю Гафарову, Іззету Абдулаєву, Енверу Аметову, Владлену Абдулкадирову, Сейрану Муртазі, Сервету Газієву, Рустему Сейтхалілову, Меджиту Абдурахманову.

Про це QirimInfo повідомили адвокати Сафіє Шабанова та Айдер Азаматов.

За їхніми словами, під час засідання мали місце процесуальні порушення.

«Всім підзахисним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою продовжено до 20 місяців і 18 днів. Граничний термін утримання під вартою під час попереднього слідства не повинен перевищувати 18 місяців, згідно з КПК РФ. Як завжди слідство обґрунтовує продовження терміну утримання під вартою тим, що наші підзахисні звинувачуються в скоєнні тяжких злочинів, мають громадянство України і тому сховаються від суду і слідства. Стан здоров'я, позитивні характеристики, наявність стійких соціальних зв'язків, а також, що протягом 30 років проживання в Криму з боку кримських татар або членів Хізб ут-Тахрір не було організовано жодного теракту, ні судом, ні слідством до уваги не береться», — прокоментувала результати засідання Сафіє Шабанова.

Також адвокат повідомила, що захист готує апеляційні скарги в Третій суд загальної юрисдикції в м.Сочі.

Як сказав адвокат Айдер Азаматов, звинувачення доводило необхідність продовження запобіжного заходу тим, що слідство нібито не встигає закінчити попередні слідчі дії.

«Слідство каже, що потрібен час для проведення слідчих дій, пов'язаних з ознайомленням з матеріалами кримінальної справи, але, з точки зору закону, ознайомлення — не є слідчою дією. Попереднє слідство вже закінчено, слідчий не буде виконувати слідчих заходів. Про це повідомили нас самі слідчі. Вони лукавлять і вводять суд в оману такими фразами в своєму клопотанні. Слідство вже нічого не буде робити, залишилася тільки процедура ознайомлення з матеріалами справи», — сказав адвокат.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об'єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активісти за обвинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів