Ви знаходитесь:

«Суд» в Криму продовжив термін арешту вісьмом фігурантам другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»

Вересень 10, 2020 12:40 0 1157 QirimInfo
9 вересня, підконтрольний РФ Верховний суд Криму продовжив утримання під вартою до 15 грудня 2020 року фігурантам другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Рустему Шейхалієву, Яшару Муедінову, Білялу Аділову, Асану Янікову, Тофіку Абдулгазієву, Акіму Бекірову, Сейтвелі Сейтабдієву та Аліму Карімову.

 Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Як сказав в коментарі QirimInfo адвокат Тофіка Абдулгазієва, Еміль Курбедінов, засідання проходило в закритому режимі.

«Я заявив клопотання про відкриття судового засідання, де вказав, що немає підстави по "ковіду ", немає підстави закривати засідання і порушувати принцип гласності, бо зал дозволяв розсадити там людей в 1,5—2 метрах один від одного і про якусь небезпеку не йшлося. Суддя відмовила. Я клопотав хоча б оприлюднення провести у відкритому режимі, воно в будь-якому випадку повинно оголошуватися відкрито. Але і в цьому суддя відмовила. Також я клопотав аби мого підзахисного випустили з клітки. Суд відмовив. Також виступив слідчий, який висловив чергові фрази про те, що Абдулгазєв може сховатися, тому, що він є громадянином України, може вплинути на свідків ... Я сказав, що до мого підзахисного повинна застосовуватися Четверта Женевська конвенція, бо він громадянин України» , — сказав Еміль Курбедінов.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об'єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активісти за обвинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів