Ви знаходитесь:

«Суд» в Криму припинив провадження у справі Венери Мустафаєвої за «неузгоджений» одиночний пікет

Жовтень 13, 2020 13:03 0 1183
Підконтрольний РФ Бахчисарайський районний суд припинив провадження в адміністративній справі щодо Венери Мустафаєвої за статтею 20.2 КоАП РФ (Організація або проведення публічного заходу без подачі в установленому порядку повідомлення про проведення публічного заходу) через відсутність складу правопорушення.

Також суд повторно повернув протокол в поліцію за статтею 20.6.1 КоАП РФ (Невиконання правил поведінки при введенні режиму підвищеної готовності на території, на якій існує загроза виникнення надзвичайної ситуації) через те, що його було складено із суттєвими порушеннями.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Лілю Гемеджі.

«Ми вважаємо це правильним рішенням суду з огляду на те, що одиночний пікет не потребує подачі повідомлення, якщо його проводять без збірно-розбірних конструкцій. Про це ми клопотали, коли справа ще знаходилася в поліції Бахчисарайського району», — прокоментувала припинення адміністративного провадження Ліля Гемеджі.

Варто відзначити, що за законами РФ одиночний пікет — єдина форма протесту, яка не потребує узгодження з владою. Через пандемію російські правоохоронні органи стали штрафувати одиночних пікетників, мотивуючи це порушеннями режиму надзвичайної ситуації.

Як ми писали раніше, 15 вересня, за день до винесення вироку по другій Бахчисарайській групі «справи Хізб ут-Тахрір», Венера Мустафаєва, мати фігуранта цієї справи Сервера Мустафаєва, вийшла на одиночний пікет в Бахчисараї. В руках у неї був плакат з написом «Розмови в мечеті — не злочин! Поверніть мені сина».

16 вересня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Сервера Мустафаєва до 14 років колонії суворого режиму за звинуваченням в причетності до діяльності терористичної організації. Ще шестеро фігурантів цієї справи отримали терміни від 13 до 19 років. Українські і російські правозахисники вважають цю кримінальну справу політично мотивованою.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів