Ви знаходитесь:

«Суд» у Криму розпочав розгляд кримінальної справи проти Рефата Чубарова

Червень 22, 2020 13:23 0 352 Qiriminfo
Підконтрольний Росії Верховний суд Криму розпочав розгляд по суті кримінальної справи стосовно голови меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, але через самовідвід судді, засідання було перенесено на невизначений термін.

 

Про це в коментарі QirimInfo розповів адвокат Микола Полозов.

За словами захисника, суд не повідомив його про початок розгляду справи, оскільки раніше слідчий комітет РФ виніс ухвалу про недопуск Полозова до справи в якості захисника Чубарова, а суд вже 2 місяці не розглядає скаргу адвоката на рішення слідкома.

«В таємниці від захисту, в таємниці від самого Рефата Чубарова, слідчий, прокурор і суд відправили цю справу на судовий розгляд. На початку червня відбулося попереднє судове засідання, яке також пройшло без участі захисту, в присутності призначеного адвоката. І ось судове засідання (розгляд по суті — ред.) відбулося. Але фактично відразу після відкриття засідання, суддя Погребняк заявив про самовідвід від участі в цій справі з тих підстав, що раніше він брав участь у справі Ахтема Чийгоза в якості судді апеляційної інстанції, а ці справи пов'язані між собою. Справу Рефата Чубарова виділено із загальної справи, також як і справу Ахтема Чийгоза. І крім того, він брав участь в якості судді при визначенні підсудності у справі Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова та інших. У зв'язку з цим двоє інших суддів, порадившись, задовільнили заяву судді Погребняка. У зв'язку з цим, засідання було відкладено. Буде формуватися новий склад суду. Сповіщати мене не будуть також про наступне засідання, але я сподіваюся, що адвокат за призначенням проявить корпоративну солідарність і повідомить мені, коли про це стане відомо », — розповів Микола Полозов.

Також, за словами адвоката, на засідання з'явилися троє «потерпілих», які раніше виступали в цій якості у справі Ахтема Чийгоза. За словами Полозова, ці люди позиціонували себе як представники проросійських мітингувальників і членами так званої «самооборони Криму». За словами адвоката, ці «потерпілі» не були допитані в ході засідання, оскільки до цих пір ще не визначений порядок дослідження доказів.

Також, під час засідання адвокатом Полозова було надано ордер, посвідчення адвоката і подано клопотання для розгляду питання про вступ його в справу в якості захисника, проте в зв'язку з самовідводом судді, питання не було розглянуто.

Справу проти Чубарова відкрито за ч. 1 статті 212 ( «Організація масових заворушень») і частинами 1 і 2 статті 280.1 КК РФ ( «Заклики до порушення територіальної цілісності РФ»). 

У коментарі Крим.Реаліі Рефат Чубаров заявив, що справа проти нього в «суд» відправили поспішно, щоб винести вирок без участі офіційного адвоката. 

«Вони (російські слідчі) це роблять дуже поспішно і не попереджаючи ні мене, ні адвоката. Водночас ми намагаємося, щоб до справи взявся адвокат Микола Полозов, якому в цьому відмовляють на рівні слідства. Вони швиденько зліпили цю справу і віддали її до Верховного суду», – сказав Чубаров.

Він зазначив, що суд у Криму «є незаконним і виносить рішення, що заздалегідь затверджені спецслужбами Росії».

Нагадаємо, в березні 2020 року окупаційна влада Криму порушила кримінальну справу стосовно голови меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за організацію «масових заворушень» 26 лютого 2014 року.

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів