Херсон: +3 8(095) 277-53-55 viber

 

 

Консультація психолога

+3 8 (050) 867-84-28

(viber, telegram, whatsapp)

psiholog@krymsos.com

Неналежне документування діяльності окупаційної влади в Криму перешкоджатиме його реінтеграції, — КримSOS

2 / 12 / 2021

Для ефективної реінтеграції Криму українській владі варто фіксувати усі дії окупаційної адміністрації півострова. Для цього потрібно, аби кожне українське міністерство долучилося до моніторингу ситуації в Криму. На думку команди КримSOS, вирішити цю проблему може налагодження комунікації українських міністерств з громадськими організаціями, які майже 8 років активно моніторять ситуацію в окупованому Криму.

Як заявив аналітик Херсонського офісу КримSOS Олексій Баткалов під час презентації пропозицій Експертної ради Мінреінтеграції, окупаційна влада РФ розповсюджує свій вплив на безліч сфер життя Криму і дії окупантів по кожній з цих сфер мають бути задокументовані. Зокрема це стосується «чиновників» окупаційного режиму. 

Олексій Баткалов зазначив, що українській владі варто збирати інформацію про кожного з них. Це необхідно для того, аби після деокупації Криму такі люди понесли відповідальність за свої дії, а також не змогли претендувати на державні посади. 

«Наприклад людина у 2014-2015 році здійснювала певний адміністративний вплив (в окупованому Криму – ред.). І якщо ми цей факт заздалегідь не задокументували, то у 2021 році ми вже “забули” про цього “чиновника”. Це буде впливати в майбутньому на перехідне правосуддя. Ми повинні визначити, хто матиме право (після деокупації – ред.) обіймати певні посади. Наприклад, є військова пропаганда серед дітей. Мова йде не лише про “Юнармію”. За нашими даними, є більше ста дитячих фондів та осередків мілітаристської спрямованості. Ми доволі погано знаємо про тих людей, які наших українських дітей цьому навчають. Хоча ми повинні це знати. Потрібно відстежувати кадрові ротації на півострові», — сказав експерт.

Олексій Баткалов

У коментарі пресслужбі КримSOS Олексій Баткалав заявив, що брак знань про діяльність окупаційного режиму суттєво погіршить ефективність реінтеграції Криму після його звільнення.

«Припустімо, ми завтра деокуповуємо Крим. А що далі? Що ми знаємо про Крим за період його окупації? Яка наша політика, на яких даних вона ґрунтується? Який стан культурної спадщини, яке наше майно вивезли в РФ чи закордон? Що відбувалося з нашими природними об’єктами? Ми достеменно не знаємо. Кожне відомство має презентувати свій план реінтеграції. А для цього кожне міністерство має знати, що відбувалося в Криму під час деокупації (у межах своєї компетенції). Якщо ми не знатимемо досконало про те, як жив Крим за час окупації, як ми його реінтегруватимемо? Дуже прикро, що про таку необхідність майже ніхто не говорить», — сказав Олексій Баткалов

За словами експерта, лише українські міністерства мають інструмент, який може акумулювати такий великий масив інформації. Наразі моніторинг та документування дій окупаційного режиму проводять лише органи влади та організації, які безпосередньо займаються окупованим Кримом (Мінреінтеграції, Представництво Президента в АРК, Прокуратура АРК, Нацполіція АРК тощо). Проте цього замало.

«Ці організації не можуть документувати все! Вони не медики, не військові, не екологи. Моніторингом мають займатися всі міністерства. Наприклад, Міністерство культури України має спостерігати за діями окупаційного міністерства культури Криму, документувати всі його дії, рішення, накази, порушення. Так само, як і українське Міністерство охорони здоров’я має документувати дії окупаційного МОЗ тощо. Центральні державні органи України мають здійснювати документування по кожному окупаційному відомству», — сказав Олексій Баткалов.

Команда КримSOS з 2014 року активно слідкує за ситуацією в окупованому Криму. Ми підготували звіти та дослідження, які стосуються культурної спадщині окупованого Криму, його довкіллю, насильницьким зникненням, репресіям. Ці матеріали, на нашу думку, суттєво допоможуть профільним міністерствам вести моніторинг ситуації на українському півострові.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини