Тепер переселенці можуть стати в чергу на отримання житла

Грудень 26, 2016 13:07 0 4883
Уряд дозволив деяким категоріям переселенців ставати на квартирний облік за місцем проживання.
По темі

Громадяни України мають право отримати житло з державного та громадського фондів у безстрокове користування. Це право розповсюджується тільки на тих, хто потребує поліпшення житлових умов. Про це йдеться в статті 31 Житлового кодексу України. Коли громадянин подає заяву на отримання житла, він автоматично стає на квартирний облік. Квартирний облік визначає, хто і в якому порядку отримає житло.

23 листопада Уряд прийняв зміни до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Таким чином, деяким категоріям переселенців дозволили стати на квартирний облік. Раніше переселенці з Криму та Донбасу не могли скористатись цим правом, бо не відповідали загальнобов’язковій вимозі: потрібно було постійно проживати та мати реєстрацію місця проживання у тому населеному пункті, де людина хоче стати на облік. Тепер ці вимоги не поширюються на внутрішньо переміщених осіб.

 

Хто з переселенців може стати на квартирний облік?

1. Переселенці з  числа  інвалідів війни, визначених  у пунктах 11-14 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та члени їх сімей, а саме:

  • дружина (чоловік);
  • малолітні  (до  14  років)  та  неповнолітні  (до  18 років) діти;
  • неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи  або  інвалідами  I  групи;
  • особа,  яка  проживає  разом  з інвалідом  війни  I групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни  не  перебуває  в  шлюбі;  
  • непрацездатні  батьки;
  • особа, яка перебуває  під  опікою або піклуванням громадянина, який має право на  пільги,  та  проживає разом з ним.

При цьому неважливо, в якому населеному пункті член сім’ї інваліда війни отримував довідку переселенця. Його візьмуть на квартирний облік разом з особою-інвалідом війни.  

2. Члени сімей загиблих, визначені  абзацами 4-8 та 16-22 пункту 1 статті  10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

 
Де можна стати на квартирний облік?

Переселенців беруть на  квартирний облік ЛИШЕ в населеному пункті, який знаходиться в межах дії органу соціального захисту населення, в якому вони перебувають на обліку.  

Заява про взяття на квартирний облік подається до:

  • виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради, сільському голові у відповідному населеному пункті;
  • адміністрації підприємства, установи, організації чи органу або іншому громадському об’єднанню (організації) за місцем роботи особи.

 

Які документи подавати?

Для взяття на квартирний облік необхідно надати:

  • заяву у довільній формі;  її підписують члени сім’ї, які разом проживають, мають самостійне право на одержання жилого приміщення і бажають разом стати на облік;
  • копію посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус особи як члена сім’ї загиблого або інваліда війни;
  • довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги;
  • копії документів, що підтверджують родинний зв’язок членів сім’ї з інвалідом війни;
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи кожного члена сім’ї загиблого або інваліда війни.

За необхідності до заяви додаються також:

  • медичний висновок;
  • довідка (виписка з рішення виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради) про невідповідність жилого приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам;
  • копія договору піднайму жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду чи договору найму жилого приміщення в будинку житлово-будівельного кооперативу або в будинку (частині будинку), квартирі, що належить громадянину на праві приватної власності.

 

***

Якщо у вас виникнуть питання щодо квартирного обліку або інших юридичних процедур, телефонуйте юристам КримSOS у найближчому до вас місті за телефонами:

Київ: (063) 073-16-19, (096) 684-88-47, (095) 031-53-97;

Львів: (050) 381-14-89, (067) 474-56-08;

Херсон: (095) 277-53-55, (067) 219-78-50;

Полтава: (066) 579-07-88;

Запоріжжя: (067) 469-42-23.

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів