Актуальні юридичні новини

Квітень 13, 2017 18:24 2 7055
У цьому блоці новин ми розповідаємо про юридичні нововведення, про які ви не знаєте, пояснюємо юридичні процедури, в яких вам буде складно розібратись, а також нагадуємо про терміни, про які ви можете забути. Новини регулярно оновлюються щоп'ятниці.
По темі

Про перетин кордону одному з батьків з дитиною

Юристи КримSOS підготували інструкцію з правилами перетину державного кордону, адміністративного кордону з Кримом та контактної лінії з зоною АТО. Читайте ТУТ

 

Про юридичну допомогу

З 5 січня переселенці можуть безкоштовно звертатись до центрів правової допомоги. Спеціалісти центрів допоможуть скласти документи для звернення до суду та представлять ваші інтереси в суді.  Шукайте адресу найближчого центру безоплатної правової допомоги ТУТ.

  

Про студентів

1. Уряд дозволив студентам-переселенцям отримувати соціальні стипендії в розмірі від 750 до 2000 грн. На стипендію можуть податись ті студенти, які мають довідку про статус внутрішньо переміщеної особи та не отримують академічну стипендію. Як оформити соціальну стипендію, читайте в інструкції ТУТ.

 2. Для переведення з контракту на бюджет студент повинен звернутись до ректорату (або деканату факультету) свого ВНЗ. Читайте покрокову інструкцію ТУТ

 

Про пенсії

1. 6 січня сервер Пенсійного фонду України перестав працювати через технічні причини. На практиці проблема з сервером не повинна торкнутися громадян. Ви, як і раніше, можете подавати документи для отримання або перерахунку пенсії. Але виплата пенсії на наступний період може бути затримана до виправлення технічної неполадки.

2. Якщо Ви ще не отримали електронного пенсійного посвідчення, то можете отримувати пенсійні виплати через касу Ощадбанку за наявності документів, що посвідчують особу.

3. Інструкцію щодо переоформлення пенсії читайте тут.

 

Про зону АТО

Служба безпеки України змінила правила перевезення поклажі через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей. Тепер, одна особа може провозити через контрольні пункти пропуску товари сумарною вагою до 75 кг.Йде мова про речі в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі. Читайте більше ТУТ

 

Про субсидію

Поступове підвищення тарифів та початок опалювального сезону змушують громадян звертатись за субсидіями. Отримати субсидію можна не лише власникам житла, а тим, хто його винаймає (орендує). Тому пропонуємо ІНСТРУКЦІЮ по тому, як переселенцям оформити субсидію для відшкодування витрат на комунальні послуги.

  

Про соціальні виплати 

1. У серпні 2016 року КримSOS отримав інформацію про те, що Державна фінансова інспекція України проводить перевірку Управлінь праці та соціального захисту населення на правильність нарахування адресної грошової допомоги переселенцям. Якщо факт безпідставного нарахування адресної допомоги підтверджується, переселенців позбавляють права на отримання грошової допомоги, а також направляють вимогу щодо повернення неправильно нарахованих коштів. Юристи КримSOS рекомендують Вам негайно повідомляти органи соціального захисту населення про:

  • наявність депозитних рахунків у банках, що перевищують 10-кратний розмір прожиткового мінімуму;
  • наявність у власності в будь-якого члена сім'ї отримувачів адресної допомоги для ВПО житла на контрольованій українським урядом території України.

Якщо Ви опинилася у вказаній вище ситуації, звертайтеся за консультацією до юристів КримSOS.

2. Юристи КримSOS розробили зразок заяви, яка може допомогти Вам пришвидшити повернення соціальних виплат. Радимо Вам заповнити і роздрукувати заяву або на її прикладі написати аналогічну від руки й подати до відповідного відділення Пенсійного Фонду (у разі проблем з пенсією) або УТСЗН (у разі проблем з іншими видами соціальної допомоги). Читайте детальніше й завантажуйте заяву ТУТ.

3. КримSOS допомагає у поданні судових позовів у разі незаконного припинення соціальних виплат. Вам потрібно спершу подати заяву, розміщену в пункті вище, отримати офіційну відповідь на неї, а тоді телефонувати нам за номерами (063) 073-16-19, (096) 684-88-47, (095) 031-53-97 або пишіть на e-mail: help@krymsos.com.

 

Про житло

Тепер окремі категорії переселенців можуть стати в чергу на отримання житла. Житло надається з державного та громадського фондів у безстрокове користування. Це право розповсюджується тільки на тих, хто потребує поліпшення житлових умов. Читайте більше тут

Про безкоштовні ліки 

У квітні 2017 року почала діяти Урядова програма «Доступні ліки». Тепер переселенці можуть взяти рецепт в лікарні, звернутись в аптеку та отримати ліки безкоштовно або з доплатою. Більше про програму та умови читайте тут

 

 

Актуальні інструкції

Як студенту переселенцю перевестись з контракту на бюджет?

Як отримати закордонний паспорт (процедура однакова для переселенців зі сходу та Криму)

Як зареєструвати громадську організацію ініціативній групі

Як зареєструвати фізичну особу-підприємця або перереєструвати її в іншому регіоні?

Які документи потрібні для перетину адміністративного кордону з Кримом

Як оформити свідоцтво про народження дитині, котра народилася на тимчасово окупованій території України

Як отримати свідоцтво про смерть на окупованій території

Читайте більше юридичних інструкцій з актуальних питань переселенців із Криму та зони АТО.

 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
2 коментаря
Yury Lomonosov
30.07.2016, 18:40
Сделайте, пожалуйста, исправления в инструкциях относительно подачи заявлений в суд по процедуре "окреме провадження". Минимальная зарплатат с 01.05.2016г. - 1450 грн., размер судебного сбора составляет не "0,2%", а 20% (или 0,2) - 290 грн.
Відповісти
КримSOS
02.08.2016, 17:17
Доброго дня, Юрію! Дякуємо за коментар. А можете уточнити, будь ласка, в якому нормативно-правовому акті ці дані зафіксовані?