Ви знаходитесь:

Лекції про кримських татар

Грудень 28, 2015 16:50 0 1614
Серія публічних лекцій у Львові «Хто такі кримські татари?»

Донор: Офіс Ради Європи в Україні

Термін реалізації проекту: жовтень — грудень 2014 року (проект завершений)

Проект КримSOS серії публічних лекцій у Львові «Хто такі кримські татари?» мав на меті  інтеграцію переселенців-кримських татар у галицьке суспільство. Проект складався з двох частин: лекції та кримськотатарсько-український етно-джазовий концерт «Музичні колаборації».

Лекції

У період з 18 листопада по 12 грудня у Першій Львівській Медіатеці кримськотатрські фахівці прочитали 6 лекцій про різні аспекти життя кримських татар. Метою лекцій було підвищення рівня обізнаності львів’ян та гостей міста щодо походження, традицій, культури та історії  кримськотатарського народу, таким чином допомагаючи інтегруватись кримськотатарським переселенцям у галицьке суспільство.

Спікерами лекцій стали:

  • Гульнара Бекірова, кримськотатарський історик, член українського ПЕН-клубу, з темою «Кримськотатарський національний рух: боротьба за свої права»;
  • Ульвіє Аблаєва, кримськотатарський етнолог, з темою «Народження, весілля та похорон у кримських татар»;
  • Халіл Халілов, менеджер сфери культури, співзасновник «Кримського дому у Львові», з темою «Кримськотатарська музика: класика та модерн»;
  • Олекса Гайворонський, історик, письменник та телеведучий, з темою «Кримське ханство та Україна: спільність долі»;
  • Ельміра Муратова, політолог, фахівець з ісламу, з темою «Іслам в Криму: історичні віхи та сучасні реалії»;
  • Севгіль Мусаєва-Боровик, журналіст та громадський діяч, головний редактор сайту «Українська Правда», з темою «Суспільно-політичні процеси у кримських татар: вчора, сьогодні, завтра».

Етно-джазовий концерт

Спільний концерт українського етно-джазового гурта «Shockolad» та кримськотатарської співачки Мавілє Сахтара пройшов 30 жовтня у Першому театрі для дітей та юнацтва Львова. Метою такого концерту було знайомство львів’ян з музичною культурою нового етносу, який з’явився у їхньому місті, продемонструвати схожість пісень і мелодій двох народів та зберегти культурний зв'язок між Україною та Кримом.За підрахунками організаторів подію відвідало більше 150 осіб.

Концерт також дав поштовх для створення наступних проектів «Музичні колаборації», які вже були представлені у п’яти містах України та Польщі (у тому числі благодійний концерт у звільненому місті Дружківка).

Поділитися у Соцмережах: